SEO google sıralama

ARAMA MOTORU OPTİMİZASYONU (SEO)


Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) ile markanızın değerini artıracak ve satışlarınıza katkı sağlayacak pek çok anahtar kelimede en üst sırada yer almanız mümkündür. Google, Yandex veya Bing gibi arama motorlarında belirgin bir şekilde yükselerek ilk sayfa ve ilk sırada yer almayı istemez misiniz? Bunun için yapmanız gereken tek şey profesyonel SEO uzmanından destek almaktır. Firmanıza artı değer katmak için bizler buradayız.

İç SEO, her bir web sayfası için arama motoru kurallarına ve beklentilerine uygun yapılması gereken bir SEO çalışmasıdır.

Web sitenizin kodlanması sırasında, SEO dostu kodları içermesi gerekmektedir. Analiz neticesinde sizlere yardımcı olabiliriz.  

Dış SEO, iç SEO optimizasyonu bitmiş bir internet sitesinin, sosyal medya platformlarından ve diğer internet sitelerinden link almasıyla yapılan iyileştirme çalışmalarıdır.

Dış SEO, bir internet sitesinden metin olarak veya görsel üzerinden backlink alınarak yapılır. Alınan backlinklerin kalitesi ve doğruluğu, dış SEO’dan daha verimli şekilde faydalanmayı sağlar.

Google’ın getirdiği algoritma değişikliklerinde kullanıcıların en çok etkilendikleri noktalardan birisi de site içeriği olmuştur. En az backlink kalitesi kadar sayfa düzeni ve içeriğin SEO ile uyumu da önemlidir. Hatta bazı durumlarda anahtar kelime uyumu ve iç SEO ile backlink almadan 2. veya 3. sayfalardan giriş yapabilmek mümkündür. Bu noktada SEO uyumlu makalelerin önemi oldukça fazladır.

Sitenizin Arama Motorları açısından değerlendirmelerini Site SEO Değerlerini, Google Pagerank, Alexa vb. değerlerini inceleyip sizlere rapor ediyoruz.

Anahtar kelime rekabeti veya zorluğu SEO çalışmalarımız da araştırma yaparken dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan birisidir.

Bir kelimede rekabet ne kadar yüksek ise bu kelimeyi kullanan sitelerin rekabetten dolayı SERP’te yüksek sıralarda yer alması bir o kadar zorlaşacaktır.

Kelimenin aranma hacmi ve arama sonucu analizi de bakmanız gereken diğer önemli metrikleri oluşturmaktadır.

Erhan CEYLAN | Web Tasarım

Web siteniz için ÜCRETSİZ SEO ANALİZİ yapıyoruz. SEO analizi sonucunda sizden herhangi bir ücret talep etmiyoruz. İsterseniz analiz soncunda bizden kurumsal, profesyonel veya özel SEO teklifi alabilirsiniz.

© Copyright 2020 Erhan CEYLAN -Tüm Hakkı Saklıdır